Przez Katarzyna Skolimowska

Deska Kite dla początkującego – na co zwrócić uwagę?

Wiatr we włosach, poczucie wolności i adrenalina. Kitesurfing przyciąga coraz większą liczbę osób, które chcą zacząć uprawiać ten sport. Każdy, kto chce spróbować swoich sił na desce z latawcem, musi dowiedzieć się tego, jak zbudowana jest deska i jakie są jej rodzaje. Jest to niezbędna wiedza, która pomoże Ci dobrać odpowiednią deskę na sam początek przygody. W tekście przedstawiamy wszystkie najważniejsze rodzaje desek oraz to, czym kierować się przy ich wyborze.

Więcej “Deska Kite dla początkującego – na co zwrócić uwagę?”
miejsce na grilla
Przez Hania

Kite Paradise by Funkite.pl – nowa miejscówka w Helu

... czyli gdzie się podzialiśmy tego lata?

Od sezonu 2021 próżno szukać nas w Chałupach. Ścisk na wodzie, horrendalne ceny - to nie dla nas! Przesunęliśmy się więc na północ, bliżej natury, dalej od cywilizacji, za to do przepięknego miejsca.

Kite Paradise by Funkite.pl to robocza nazwa naszej nowie miejscówki w Helu. Jesteśmy w środku lasu, mamy prywatną plażę i całkiem pokaźne pole campingowe. Do tego przyczepy w wersji lux i standard oraz ogrom miejsca na namioty!

Jeszcze dopieszczamy nasz nowy Secret Spot, także stay tuned w oczekiwaniu na La Grande Finale 😉

Tymczasem zapraszamy wszystkich kursantów i obozowiczów na lekcje, kursy i obozy kite i wind surfingowe oraz do wypożyczalni nowiusieńkich SUPów! Noclegi także już działają!

To co? Nie może Was zabraknąć!

Przez funkite.pl

Bon turystyczny

Bon turystyczny

W naszej szkole już za kilka dni będziesz mógł zrealizować swój bon turystyczny!

Bon turystyczny dla kogo ?

Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności . Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju, czyli także u nas.

Bon turystyczny jak mogę go wykorzystać ?

Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca marca 2022 r.

Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w przyczepie pobytu na naszym obozie lub kursie.

Bon turystyczny na PUE ZUS

Bon otrzymasz po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500+.

Bon, w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru, otrzymasz za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany przez Ciebie numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Numer ten okazujesz podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.  Tutaj znajdziesz film instruktażowy jak to zrobić krok po kroku.

Aktywacja Bonu turystycznego

Bon zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych. Trzeba go będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Jak aktywować bon? Kliknij i sprawdź.

Dane podmiotu turystycznego do wygenerowania bonu zostaną podane po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

 

Zanzibar
Przez funkite.pl

Zanzibar 2020

Zanzibar 2020, czyli życie i kitesurfing na Zanzibarze

Mamy dla Was opowieść prosto z serca tanzańskiej wyspy Zanzibar, z małego miasteczka Paje, afrykańskiej mekki kitesurfingu. Opowiadają nasi instruktorzy: Dominik i Dominika.

Read More

kitesurfing start z wody
Przez funkite.pl

Kitesurfing podstawy – czyli start z wody

Kitesurfing start z wody - błędy przy startach z deską

Kitesurfing - podstawy. Dziś będzie coś dla tych, którzy są już na poziomie IKO 2 - czyli jak ogarnąć start z wody. Po dobrej zabawie z "body dragami" przyszedł w końcu czas na deskę (!), który często okazuje się być mordęgą. W tym artykule opiszemy jakie są cztery najczęściej popełniane błędy przy startach z deską i wskazówki jak ich uniknąć.

Read More