Czy ja się nadaję ?

Kitesurfing

Kitesurfing to sport dla każdego, więc jeśli chcesz go uprawiać to twój wiek nie ma większego znaczenia.

Wbrew pozorom nie jest to sport wymagający wielkiej siły fizycznej, samym latawcem można kierować przy użyciu zaledwie dwóch palców.

Jest to jednak dyscyplina, która wymaga odpowiedzialności i ciągłej koncentracji, dlatego nasza szkoła kitesurfingu postanowiła wprowadzić pewne ograniczenia ze względu na dobro i bezpieczeństwo kursantów:

 

  • Nie szkolimy osób poniżej 12-tego roku życia (mamy przygotowany specjalny kurs demonstracyjny, który jest wprowadzeniem w kitesurfing, lecz po jego zakończeniu osoba nie jest jeszcze samodzielnym kitesurferem).
  • Osoby, które nie ukończyły jeszcze 18 lat, muszą posiadać pisemną zgodę rodziców bądź prawnych opiekunów – możemy odmówić dalszego szkolenia lub nie przyjąć na kurs kitesurfingu jeśli wyda nam się, że kursant jest niezrównoważony psychicznie w negatywnym tego słowa znaczeniu oczywiście (zwrot pieniędzy nie dotyczy obozów).
  • Instruktor może odmówić szkolenia jeśli wyda mu się, że kursant jest pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Szkolenie może też zostać odwołany z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Windsurfing

Windsurfing to sport dla każdego. Nie zależnie od twojego wieku nauczymy Cię pływać i cieszyć się każdym dniem spędzonym na desce.Nie jest to sport, w którym niezbędna jest wielka siła fizyczna.

Windsurfing wymaga natomiast na pewno odpowiedzialności i koncentracji na wodzie.

Szkoła windsurfing-max.pl wprowadziła pewne ograniczenia z uwagi na dobro i bezpieczeństwo kurantów:

  • Dzieci poniżej 6-tego roku życia, proponujemy lekcje indywidualne.
  • Przyszli surferzy, którzy nie ukończyli jeszcze osiemnastu lat, powinni posiadać pisemną zgodę rodziców bądź opiekunów prawnych.
  • Możemy odmówić szkolenia jeżeli wyda nam się, że kursant jest pod wpływem środków odurzających w tym alkoholu. Niesprzyjające warunki atmosferyczne również mogą być powodem odwołania lub przerwania szkolenia.
Sprawdź ofertę kursów windsurfingu
Przez funkite.pl Bez kategorii 0 komentarze/y

0 komentarze/y