HEL – IDEALNE MIEJSCE DO NAUKI PŁYWANIA NA WSZYSTKIM!

Półwysep helski

Jeżeli mieliście już okazje odwiedzić Półwysep helski w czasie sezonu (w Polsce sezon zaczyna się w majówkę, a kończy z końcem września) z pewnością zauważyliście masę żagli i latawców.

Wody Zatoki Puckiej są bowiem idealnym spotem (ang. miejscem) do uprawiania wszystkich sportów wodnych. Najpopularniejszymi dyscyplinami, których możecie spróbować to między innymi kitesurfing, windsurfing, żeglarstwo, wakeboarding oraz nurkowanie (ze względu na liczne wraki zatopione na płytkich wodach).

Helski spot

Ale dlaczego akurat Hel zyskał sławę idealnego spotu szkoleniowego w dziedzinie kitesurfingu? Główną zaletą naszej miejscówki jest bardzo duża powierzchnia płytkiej wody – podczas szkolenia raczej nie znajdziecie się na wodzie, która będzie wyższa niż do pasa. Co to oznacza dla Ciebie?

 

  • ułatwienie nauki,
  • zwiększenie bezpieczeństwo na wodzie,
  • możliwa nauka dzieci :),
  • kursanci mniej się męczą,
  • zajęcia są bardziej efektywne.

Kolejną zaletą polskich wód jest brak zagrożeń ze strony fauny, które stanowią dość duży problem w innych częściach świata. Nie będziecie musieli uciekać przed żadnym rekinem, a meduzy (które zdarzają się naprawdę rzadko) nikogo nie poparzą. Podczas szkolenia zawsze musicie mieć „oczy dookoła głowy”, ponieważ w wietrzy dzień uczących się osób takich jak Wy będzie sporo. Ale pamiętajcie, że macie dodatkową pare czujnych oczu w postaci Waszego instruktora. Rolą instruktora podczas lekcji jest umiejętne wybranie miejsca do wykonywania ćwiczeń oraz przekazania Wam wiedzy jak bezpiecznie korzystać z akwenu bez kontaktów trzeciego stopnia z innymi kursantami.

Sprawdź naszą ofertę kursów kitesurfingu kurs windsurfingu

Ale wracając do tematu trzeba uważać na ludzi, ale w wodzie naszej polskiej zatoki nie ma przeszkód w postaci kamieni, konarów czy żelastwa jak np. farmy wiatrowe.

A propos wiatru! Zatoka pucka otoczona jest stosunkowo płaskim terenem pozbawionym większych przeszkód, które powodowałyby turbulencje wiatrowe, dzięki czemu wiatr jest w miarę równy (choć to zależy także od kierunku, z którego wieje wiatr). Sytuacja, w której zajęcia na wodach Zatoki Puckiej są niemożliwe to brak wiatru 😉

Nie martwie się, w tym czasie my organizujemy naszym kursantom inne ciekawe zajęcia – surfing, windsurfing oraz SUP, a także jazdę na deskorolce czy slack line.

Do zobaczenia na spocie! Ekipa funkite.pl

Przez funkite.pl Bez kategorii 0 komentarze/y

0 komentarze/y