Jak szybko i skutecznie nauczyć się windsurfingu na obozie?

Jak szybko i skutecznie nauczyć się windsurfingu na obozie?


Obozy windsurfingowe to gwarancja intensywnego szkolenia. Dzięki codziennemu kontaktowi z deską i żaglem oraz doświadczonymi instruktorami i innymi uczestnikami obozu – jesteś maksymalnie zmotywowany/a i szybko robisz postępy. Rzuć się na głęboką wodę!
Sporty wodne wymagają dyscypliny i cierpliwości oraz… mnóstwa praktyki. Obozy windsurfingowe są zaprojektowane w taki sposób, by zapewniać uczestnikom minimum 4 godziny zajęć dziennie. Najczęściej w dwóch blokach, porannym i popołudniowym, dzięki czemu nauka i utrwalanie umiejętności są jeszcze efektywniejsze.

Nie wiesz, czym jest windsurfing? Sprawdź sam! - https://www.funkite.pl/co-to-jest-windsurfing/ 

Ponadto profesjonalnie zorganizowany obóz to gwarancja dostępu do wysokiej klasy sprzętu oraz dodatkowych atrakcji.

Sprawdź, jak wygląda nauka windsurfingu w ramach obozu i co może Ci dać taka forma kursu!

Kto może uczestniczyć w obozach windsurfingowych i jakie są poziomy zaawansowania?

Obozy windsurfingowe mogą być przeznaczone dla różnych grup wiekowych. W Funkite organizujemy obozy dla młodzieży od 13. roku życia oraz półkolonie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Osoby dorosłe zapraszamy na intensywne kursy windsurfingowe, indywidualne lub w kameralnych grupach, prowadzone przez doświadczonych instruktorów.

Jakie wyposażenie zabierać na obóz windsurfingowy?

Jakie wyposażenie zabierać na obóz windsurfingowy?

U nas? Żadnego! To jedna z wielu zalet nauki windsurfingu na obozie organizowanym przez Funkite. Decydując się na wzięcie udziału w obozie windsurfingowym, masz pozytywne nastawienie, ale nie masz pewności, czy zostaniesz windsurferem. To zrozumiałe! I właśnie dlatego nie musisz inwestować w sprzęt, by móc spróbować swoich sił na wodzie.

Jako uczestnik obozu windsurfingowego możesz korzystać z najwyższej klasy wyposażenia i bez ponoszenia dodatkowych kosztów przekonać się, czy to sport właśnie dla Ciebie.

Jakie techniki windsurfingu należy opanować na obozie, aby szybko i skutecznie się nauczyć?

Skuteczna nauka windsurfingu opiera się na opanowaniu kilku podstawowych technik poruszania się po wodzie. Od czego zaczyna początkujący windsurfer?

  • Opanowanie podstawowej pozycji stania na desce (na rozstawionych nogach, z lekko zgiętymi kolanami) i utrzymywania równowagi między przednią a tylną nogą.
  • Poznanie i przetrenowanie prawidłowego chwytu żagla – górna ręka trzyma mast, a dolna ręka trzyma boom (w prawidłowym chwycie kciuk znajduje się na górze, a palce otaczają rurkę od spodu).
  • Opanowanie skrętów z wykorzystaniem ślizgu (zmiana kierunku następuje z wykorzystaniem oporu wody i wiatru) i przy użyciu zwrotu (zmiana kierunku poprzez przeniesienie ciężaru ciała na przednią nogę, obrót w kierunku zwrotu i przechylenie deski).

Po opanowaniu podstaw przyjedzie czas na bardziej zaawansowane skoki czy akrobacje. Wymagają one zarówno odpowiednich umiejętności, jak i doświadczenia, pewnej kontroli i skutecznego balansu oraz znajomości technik takich, jak ollie, backloop, forward loop czy spock.

Dlaczego warto wybrać obozy windsurfingowe do nauki tego sportu?

W jaki sposób na obozie windsurfingowym można przyspieszyć proces nauki?

Obóz windsurfingowy to możliwość poznania podstaw różnych sportów wodnych. Trenujesz więc nie tylko windsurfing, ale również zbliżone dyscypliny, dzięki którym czujesz się pewniej na wodzie i łatwiej radzisz sobie z rozmaitymi wyzwaniami podczas ujarzmiania deski, żagla i żywiołów.

Ponadto w razie niepogody nie stoisz w miejscu. Wakeboard, slack-line czy jazda na deskorolce to aktywności, które doskonale sprawdzają się w sytuacjach, gdy ze względu na warunki atmosferyczne nie ma możliwości bezpiecznego wejścia do wody. No i każda z tych dyscyplin wyposaża Cię w umiejętności, które przydają się podczas windsurfingu.

Dlaczego warto wybrać obozy windsurfingowe do nauki tego sportu?

Nauka windsurfingu realizowana w ramach obozu jest maksymalnie skuteczna. Uczestnicy obozu pozostają pod opieką wykwalifikowanych instruktorów, posiadających niezbędne uprawnienia oraz szeroką wiedzę i ogromne doświadczenie. Obóz windsurfingowy to również gwarancja optymalnej miejscówki z zakwaterowaniem blisko wody oraz nieograniczonego dostępu do najwyższej jakości sprzętu.

Możliwość poznania innych adeptów sztuki poskramiania wody i wiatru za pomocą deski i żagla to bonus, który może zaowocować przyjaźniami na całe życie!

Przez Katarzyna Skolimowska Bez kategorii