kitesurfingowy obóz studencki

Jak wygląda 7 dniowy kitesurfingowy obóz studencki

Kitesurfingowy obóz studencki - FunKite.pl

Zastanawialiście się jak wygląda kitesurfingowy obóz studencki w naszej szkole? Obóz trwa pełne 7 dni, w których zapewnione jest łącznie 28 godzin zajęć. Codziennie, każdy z uczestników ma zapewnione 4 godziny pływania  2 godziny rano oraz 2 po południu).

Kto do nas przyjeżdża?

Obozy studenckie w FunKite.pl są dla wszystkich osób, które ukończyły 18 lat. Nie oznacza to, że przyjeżdżają do nas tylko studenci! Mimo, że zazwyczaj osoby po studiach decydują się na indywidualne kurs kitesurfingu lub grupowe to zdarza się, że stawiają się na także na obozach i wnoszą dużo dobrej energii!

Kitesurfingowy obóz studencki - gdzie mieszkacie?

Podczas obozu jesteście zakwaterowani na terenie naszej bazy na kempingu Polaris na Półwyspie Helskim. Możliwe jest zamieszkanie we własnym namiocie za darmo lub w namiocie Funkite za 150 zł za tydzień! Dla tych, którzy cenią sobie wygodę mamy możliwość wynajęcia szkółkowych przyczep w cenie 250 zł/dzień/przyczepa. Przyczepy są 4 lub 5 osobowe, więc nocleg za 1 noc to koszt ok. 50 zł.

Na terenie bazy znajduje się wyposażona we wszystkie niezbędne do gotowania rzeczy kuchnia, lodówka i kuchenka na gaz. Do śniadania możecie zasiąść przy ogromnym drewnianym stole (który pamięta nie jedną szaloną imprezę).

Łazienki i toalety znajdują się na terenie kempingu Polaris.

Honolulu 250 zł

Pięcioosobowa przyczepa.
Prąd wg wskazań licznika
Ogrzewanie gazowe
Brak pościeli i poduszek

2 x łóżko dwuosobowe
jedno pojedyńcze
MAUI 250 zł

Czteroosobowa przyczepa.
Prąd wg wskazań licznika
Ogrzewanie gazowe
Brak pościeli i poduszek

4 x łóżko pojedyńcze
ACAPULCO 250 zł

Sześcioosobowa przyczepa.
Prąd wg wskazań licznika
Ogrzewanie gazowe
Brak pościeli i poduszek

2 x łóżko dwuosobowe
2x pojedyńcze (piętrowe)

Co się dzieje się podczas tygodniowego obozu studenckiego?

Na początku obozu zostaniecie podzieleni na maksymalnie 3-osobowe grupy, przypisane do konkretnego instruktora. Składy grup zależą od poziomów umiejętności oraz wagi kursantów (jest to niezbędne do odpowiedniego dobrania sprzętu na zajęcia).

Jeżeli matka natura obdarzy nas wyczekiwanym wiatrem to gwarantujemy, że każda godzina zajęć będzie efektywnie spędzona na nauczeniu Was wszystkiego o kitesurfingu według wytycznych IKO (International Kiteboarding Organization), ponieważ jesteśmy jedną z niewielu w Polsce certyfikowanych szkół IKO!

Co robimy gdy nie wieje?

Realizujemy zajęcia fakultatywne, które mają na celu zwiększyć waszą szybkość, gibkość, poczucie równowagi oraz tworzyć pamięć mięśniową podczas aktywności zbliżonych do kitesurfingu. Są to na przykład: wakeboarding za motorówką, dla wytrwałych wakefoiling za motorówką, nauka jeżdżenia na longboardach podczas wycieczek po półwyspie, stawianie sobie wyzwań na slackline’ie, który rozkładamy w pobliskim lesie. Macie także do dyspozycji SUP-y (stand up padlle board), freesbee, trickboard i skimboardy.

Nasi instruktorzy są zawsze otwarci na Wasze propozycje i prośby! Nie raz zdarzały się już dodatkowe lekcje z teorii, kitesurfingowe quizo-kalambury oraz projekcje filmów kitesurfingowych.

Czy trzeba będzie coś dopłacać w trakcie obozu?

Absolutnie nie! Wszystkie rzeczy niezbędne do szkolenia kitesurfingowego są w cenie obozu! W cenie jest latawiec z barem, kask, kamizelka ratunkowa, pianka, trapez, leash, deska oraz instuktor.

Jak spakować się na kitesurfingowy obóz studencki?

Pogoda na półwyspie helskim potrafi być kapryśna nawet w środku lata. Dodatkowo wietrzna aura to to na co czekamy każdego dnia! Dzięki temu możemy śmigać na wodzie ale po skończonych zajęciach bywa chłodno. Dlatego warto zabrać ze sobą grubszą, nieprzemakalną kurtkę oraz ciepłą bluzę lub/i sweter. Nie zdziwcie się jak zobaczycie stałych bywalców w zimowych czapkach i kurtkach snowboardowych (instruktorzy, którzy pracują cały dzień w wodzie muszą się porządnie ogrzać!) Po sesji na wodzie potrafi być zimno nawet jeżeli pogoda jest słoneczna.

Dziewczyny! O ile nie planujecie wycieczek do klubów w Sopocie, na nic nie przydadzą Wam się buty na obcasach. Na Helu przyda Wam się głównie obuwie sportowe oraz klapki/japonki. Ta sama rada tyczy się ubioru! Im wygodniej tym lepiej!

O strojach kąpielowych, ręcznikach plażowych i tym podobnych akcesoriach nie wspominamy bo wiadome elementy wyjazdów nad morze! Jest jednak ważna rzecz, o której staramy się przypominać przed każdym wyjściem na wodę: krem z filtrem! Nawet jeżeli słońce jest za chmurami potrafi mocno opalić. Dodatkowo na początkowych etapach kursu przydadzą się okulary przeciwsłoneczne zabezpieczone przed zgubieniem ich lub tzw. „byle jakie” żeby za nimi nie płakać jak zostaną na dnie zatoki.

Reszta pakowania to już sprawa indywidualna!

A wieczorami…?

Jak wyglądają wieczorne imprezy, grille, wyjścia na zachody słońca nad morzem oraz chillowanie na tarasie naszej bazy z pięknym widokiem będziecie musieli przekonać się sami! 🙂

Wyślij nam wiadomość (link) lub użyj poniższego formularza. Do zobaczenia w bazie!

Ekipa FunKite.pl

    jedna osobadwie osobytrzy osoby




    0 komentarze/y