Kitesurfing i joga

Potrzebujesz odetchnąć od zgiełku miasta?

Pragniesz złapać kontakt z naturą?

Kręci Cię aktywny wypoczynek?

Jeśli, tak to nasz obóz KITE  & YOGA CAMP pod nazwą “BALANCE CAMP” to najlepsze, co może Ci się przytrafić tego lata. Nie znajdziesz drugiej takiej oferty na Półwyspie! Mamy najwięcej godzin kite, w porównaniu do innych szkółek (28h) oraz jogi (14h). Dodatkową atrakcją są sesje pracy z ciałem oraz automasażu prowadzone przez osobę z wykształceniem fizjoterapeutycznym o dużej świadomości ciała i gromadzących się w nim emocji lub instruktorkę jogi twarzy.

W skrócie Kite Yoga Camp to:

 • 28h na wodzie (KITE, SUP, WIND i inne atrakcje)
 • 14h na macie (JOGA, czyli świadomy ruch, oddech i relaks)
 • nieograniczony czas na najpiękniejszym campingu na Półwyspie Helskim
 • bonus niespodzianka!

Jeśli:

 • jesteś osobą pełnoletnią (bez górnej granicy wiekowej:)
 • chcesz rozpocząć lub kontynuować przygodę ze sportami wodnymi,
 • chcesz spróbować lub pogłębić praktykę świadomego ruchu,
 • lubisz spędzać czas w naturze, przy ognisku i szumie fal

ten obóz jest dla Ciebie!

 Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Program Kite Yoga Camp

Na Kite Yoga Camp Codziennie czekają na Ciebie:

 • 8.00 – 9:00 – jogiczna pobudka: pranajama energetyzująca, powitanie słońca, balance flow
 • 9:00 – 10.00 – śniadanie
 • 10:00 – 12:00 KITE
 • 12:00 – 13:00 czas wolny
 • 13:00 – 14:00 Obiad
 • 14.00 – 16.00 – KITE
 • 16:00 – 18:00 czas wolny
 • 18.00 – 19.00 – jogiczne wyciszenie: pranajama równowagi, uważny ruch i relaks
 • 19:00 – 20:00 – kolacja

W programie nie ujęto bonusu niespodzianki, tj. zajęć z zakresu automasażu i pracy z oddechem.

Ceny

W maju -10% Kite yoga camp od 1740 zł

Koszt obozu z noclegiem we własnym namiocie 1740 zł

Koszt obozu z noclegiem w przyczepie standard 4 os. 2230 zł

Koszt obozu z noclegiem w przyczepie lux 4-7 os. z przedsionkiem 2530 zł

Terminy

Terminy:

30 lipca – 6 sierpnia (7 dni)

6 sierpnia – 13 sierpnia (7 dni)

Early booking :

 • przy zapisie w kwietniu – 15% od ceny obozu,
 • przy zapisie w maju – 10% od ceny obozu!

Obowiązuje zadatek 25% ceny obozu płatny w terminie 3 dni od dnia zapisu.

Weź ze sobą znajomych! Za każdą zapisaną osobę otrzymasz od nas dodatkowe 50 zł zniżki na swój obóz.

OPIS ZAJĘĆ

KITE: Uczymy wg standardów międzynarodowej organizacji kitesurfingu IKO. Nasi instruktorzy posiadają certyfikację IKO. Na zajęcia dostajesz od nas piankę, kask, trapez i kamizelkę wypornościową. Zajęcia odbywają się w grupach 3-osobowych. Każda grupa dostaje jeden zestaw do kitesurfingu (latawiec, deskę i bar). W planie obozu jest 28 godzin na wodze, plan jednak zależny jest od wiatru. Kiedy nie wieje organizujemy alternatywne zajęcia na wodzie lub lądzie.

JOGA: Praktyka jogi na obozie odbywa się w zależności od warunków atmosferycznych na tarasie znajdującym się w koronie drzew, amfiteatrze lub na plaży/w lesie. Weź ze sobą matę do ćwiczeń i coś ciepłego do okrycia w czasie relaksu. 

Jogę na pierwszym terminie poprowadzi Natalia, zajmującą się na codzień neuronauką i jogą. Poza sezonem prowadzi swoją przestrzeń w postaci Krainy Jogi, pod Warszawą. Natalia jest doświadczonym instruktorem jogi, prowadzi u nas także jogę dla dzieci. 

Drugi termin jogi poprowadzi @patrycjamariajoga. Patrycja jest nauczycielką RYT200 Vinyasa Jogi. Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe w Warszawie. Porusza się swobodnie w takich obszarach jogi jak: vinyasa, animal flow, joga twarzy, automasaż twarzy, yin i stretching. Dokłada elementy taneczne, bo przez kilka lat jeździła po świecie ze swoim tańcem/

POZOSTAŁE ZAJĘCIA: W przypadku dni bezwietrznych w czasie lekcji na wodzie organizujemy zajęcia windsurfingowe lub na SUP. W bazie dostępne są także skimboardy. W przypadku niepogody wybieramy się na wycieczkę lub dokujemy w kawiarni lub szkółce na zajęciach teoretycznych lub sesji oddechowo-relaksacyjnej.

Camping Kormoran

CAMPING: CAMPING KORMORAN zlokalizowany jest na terenie ośrodka AMW Rewita Jurata Kormoran w środku pięknego lasu w sercu Helu. Nad zatokę od recepcji campingu dociera się przez sosnowy las, położony także na wydmach.  Camping posiada restaurację “Wydma”, chill out zone oraz palenisko z grillem na leśnej polanie. Przed wejściem na teren campingu są dwa parkingi dla samochodów osobowych. Opłata za parkowanie za samochód osobowy wynosi 20 zł za dobę (140 zł za tydzień).

INNE ATRAKCJE: Kite yoga camp to nie tylko zajęcia zgodne z planem dnia. Na terenie campingu Kormoran znajduje się palenisko/grill, gdzie można spotkać się wieczorami, są rozwieszone hamaki. Można wypożyczyć rowery, znajduje się tu też plac zabaw i plenerowa siłownia. Dwa razy dziennie prowadzone są 2-godzinne zajęcia dla dzieci w formie animacji oraz joga dla dzieci. W szkole Funkite na plaży znajduje się recepcja oraz taras z widokiem na zatokę, gdzie można chillować przy zachodzie słońca. Na campingu rezyduje także jest także nasza koleżanka fizjoterapeutka zajmująca się masażem i relaksacją, oferująca sesje indywidualne.

Spot

Nasz spot, zwany w ubiegłym roku secret spotem nosi roboczą nazwę KITE Paradise, a to dlatego, że nasza szkoła jest jedyną szkołą KITE działającą w ośrodku AMW REWITA JURATA KORMORAN w Helu przy Campingu Kormoran, dzięki czemu spot jest prawie pusty i bardzo bezpieczny. Woda przy brzegu sięga do kolan, dalej od brzegu do ud, ale są też miejsca gdzie nie łapie się dna, dlatego ważne jest, aby każda osoba biorąca udział w obozie umiała pływać wpław. Woda jest czysta, miejscowo występują wodorosty. Temperatura wody w zatoce w sierpniu waha się między 18-21 stopni celsjusza, w zależności od frontu i ewentualnych opadów. Jest ciepło, ale na zajęcia KITE kiedy wieje trzeba mieć piankę.

ZAKWATEROWANIE

Zakwaterowanie możliwe jest w namiotach na terenie szkoły Funkite w podstawowej cenie obozu 1740 zł.

Zakwaterowanie w przyczepach standard: przyczepy typowo noclegowe (bez kuchni, łazienek i przedsionków oraz łącza wody), znajdują się na terenie szkoły Funkite, posiadają dostęp do w pełni wyposażonej leśnej kuchni i lodówki, gdzie można przygotować jedzenie na miejscu oraz campingowych łazienek. Koszt obozu z noclegiem w przyczepie standard 4-6 os. to 2230 zł.

Zakwaterowanie w przyczepach lux: przyczepy z wewnętrzną małą lodówką, przedsionkiem z wyposażoną kuchnią, łączem wody i toaletą turystyczną (do samodzielnego opróżnienia). Koszt obozu z noclegiem w przyczepie lux 4-7 os. z przedsionkiem to 2530 zł.

Przyczepy są koedukacyjne, 4-7-osobowe, wyposażone są w podwójne i pojedyncze łóżka, miejsca są dzielone z pozostałymi obozowiczami. Staramy się dobrać nocleg par oraz znajomych we wspólnych przyczepach, w przypadku pojedynczych osób staramy się znaleźć “pojedyncze łóżko”.

Kaucja za przyczepę standard wynosi 500 zł, a kaucja za przyczepę lux – 1000 zł. Kaucja jest zwrotna po odbiorze przyczepy.

Uwaga! W przypadku nie pozostawienia porządku w przyczepie opłata za sprzątanie 300 zł pobierana z kaucji zwrotnej.

Wyżywienie własne

W szkole Funkite, gdzie znajdują się standardowe przyczepy jest dostępna w pełni wyposażona kuchnia leśna. Przyczepy lux wyposażone są w kuchnie w przedsionkach oraz lodówki. W restauracji “Wydma” serwowane są także dania z karty, w tym pizza z pieca opalanego drewnem, istnieje także możliwość zakupu zup i dań na wynos do samodzielnego podgrzania.

Wyżywienie FB + 490 zł

Wyżywienie w Restauracji “Wydma” jest dodatkowo płatne. Cena pełnego wyżywienia to 490 zł za 7 dni. Wyżywienie typu FB składa się ze śniadania, obiadu i kolacji). Restauracja serwuje 5 rodzajów śniadań, obiad (pierwsze i drugie danie) oraz kolację, istnieje opcja wegetariańska i wegańska posiłków, do każdego posiłku podawany napój. Obóz rozpoczyna się kolacją w sobotę i kończy po obiedzie w kolejną sobotę.

Weź ze sobą

 • matę do jogi
 • kocyk do relaksu
 • ulubione wygodne ubranie
 • ciepłą bluzę i czapkę
 • okrycie przeciwdeszczowe
 • ręcznik
 • kąpielówki / strój kąpielowy
 • lajkrę, okulary przeciwsłoneczne, krem UV
 • klapki pod prysznic,
 • śpiwór/pościel i poduszkę,
 • i całe mnóstwo dobrego humoru!

Zarezerwuj już dziś!

Znajdź swój balans, na desce i poza nią na naszym obozie kitesurfingowo-jogowym. Zapraszamy do naszej szkoły na aktywny relaks dla ciała i ducha z motywem przewodnim kitesurfing i joga. 

Zakup możliwy w naszym sklepie online, link na górze strony.

Szczegółowe informacje, zapisy i pytania: tel. + 48 730 148 588, e-mail: zapisy@funkite.pl