Longboard

Longboard – dłuższa wersja normalnej deskorolki Używa się jej do downhillu, slalomu lub przemieszczania się po wzniesieniach. Ze względu na swoją budowę longboardu można używać do osiągania większych prędkości, gdyż są o wiele płynniejsze i stabilniejsze podczas jazdy.

Tradycyjne longboardy mają długość około 1 metra, niektóre odmiany mają nawet do 2 metrów.

Skateboard – deska wykonana ze sklejki (zwykle 7-warstwowej) pokryta papierem ściernym (grip), posiadająca 4 kółka mocowane do dwóch trucków (osiek) używana do rekreacji, oraz wykonywania ewolucji. Deskorolka została wynaleziona pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku przez surferów, którzy robili je do treningów gdy brakowało odpowiedniej fali bądź nie dopisywała pogoda.

Deskorolka zmieniła swoją postać od lat 60’tych, nie tylko w kształcie, ale również w materiałach używanych do jej produkcji. Ogromny wkład w dzisiejsze deskorolki miał Rodney Mullen, który wymyślił wiele ewolucji takich jak kickflip, heelflip czy 360 flip. Deskorolki w przeszłości miały często kształt zbliżony do deski do surfingu z lekkim wygięciem oraz jedną warstwę drewna. Kółka były trochę większe niż w dzisiejszych deskorolkach i były zwykle zrobione z aluminium. Trucki (ośki) również były większe i mniej wytrzymałe.

Przez funkite.pl fakultety 0 komentarze/y

0 komentarze/y