Czym się wyróżniamy na tle innych szkółek na Półwyspie?

Szkoła Funkite.pl to przede wszystkim to sport i dobra zabawa! Od 3 lat szkołę prowadzi doświadczony kitesurfer, foilmaster i entuzjasta filozofii Slow Life – Maciej Danielkiewicz. Dzięki temu panuje u nas chilloutowy klimat prawdziwego kempingu – mamy w okół dużo zieleni, jest cicho i spokojnie.

W porównaniu do innych szkółek, jesteśmy kameralną bazą, która nie jest nastawiona na ilość kursantów, ale na jakość kształcenia. Mamy do dyspozycji kilka dedykowanych dla szkoły wejść do wody, szeroką plażę i dużą przestrzenią na rozłożenie sprzętu. Na naszym terenie nie działa żadna inna szkoła, więc ucząc się u nas zyskujesz komfort pływania, bo ilość ludzi na wodzie jest niewielka w porównaniu do Chałup czy Jastarni. Najważniejsze jest dla nas Twoje bezpieczeństwo.

Do dyspozycji naszych kursantów mamy najnowszy sprzęt kite, wind & SUP marek premium: DUOTONE i FANATIC – bez żadnych dopłat. Sprzęt tych marek, a także inne akcesoria możesz kupić w naszym sklepie online.

POŁOŻENIE

Szkoła Funkite.pl znajduje się w granicach miasta Hel, choć otaczający nas teren wcale nie przypomina wioski rybackiej. Lokalizacja szkoły jest unikalna, bowiem jest to jedyna szkółka położona w środku lasu, nad brzegiem zatoki.

Od 2021 r. przenieśliśmy się do Ośrodka AMW Rewita Jurata Kormoran w Helu. We współpracy z AMW Rewita i Camping Kormoran zaaranżowaliśmy idealną przestrzeń dla rodzin z dziećmi oraz młodzieży i dorosłych. Jednym słowem dla każdego coś wyjątkowego!

Ośrodek położony jest w środku lasu, nad brzegami Zatoki Gdańskiej. Z lewej strony (patrząc na zatokę) mamy miasto Hel. Z prawej graniczymy z ośrodkiem prezydenckim w Juracie.

DOJAZD

Dojechać do nas można zarówno drogą lądową, jak i morską. Dojazd z Chałup zajmuje około 20 minut samochodem, zaś pociągiem 30 min. Z Władysławowa do Helu można dojechać z kolei w 30 minut samochodem i w 40 minut pociągiem. Z Gdyni Głównej do Helu jeździ co godzinę bezpośredni pociąg do Helu, a podróż nim zajmuje 1,5 godziny.

Do Helu można dostać się także drogą morską. Z  Trójmiasta do Helu trzy razy dziennie kursują tramwaje wodne, a podróż nimi to sama przyjemność. Z Gdyni do Helu podróż tramwajem trwa godzinę, z Sopotu do Helu półtorej, zaś z Gdańska do Helu 2 godziny. Podróż tramwajem wodnym czy wodolotem to wspaniała okazja, aby zrelaksować się na pokładzie statku i podziwiać wody Zatoki Gdańskiej.

Z Helu do naszej szkoły można dojechać samochodem w 5 minut lub przejść się spacerem w około 40 minut.

INFRASTRUKTURA

Na terenie Campingu Kormoran znajduje się kawiarnia, a w niej świetlica dla dzieci, stół bilardowy i telewizor, gdzie można wieczorami oglądać np. rozgrywki sportowe. Na tyłach kawiarni znajdziecie Food Truck z pysznym jedzeniem. W AMW Rewita funkcjonuje także stołówka, gdzie można wykupić wyżywienie na cały pobyt.

Camping Kormoran to miejsce stworzone z najwyższą dbałością o szczegóły. Zależało nam, aby na każdym kroku Wasz wzrok mógł spocząć na miłym akcencie – są więc kwiaty, hamaki, lampki czy wspólne palenisko. Przestrzeń jest czysta i dobrze zaaranżowana. Bliskość plaży (około 50 m) pozwala na szybki powrót do miejsca zakwaterowania.

AMW Rewita Jurata Kormoran ma do dyspozycji około 30 domków na wynajem rozłożonych wśród sosnowych alejek z pięknym widokiem na las lub zatokę.

Camping Kormoran może pochwalić się z kolei 12 luksusowymi przyczepami z przedsionkami, z pełnym wyposażeniem kuchennym.

W Szkole Funkite przewidzieliśmy noclegi w przyczepach typu standard (bez przedsionków). W bazie funkcjonuje wspólna kuchnia i przestrzeń jadalna.

Camping Kormoran to miejsce stworzone z najwyższą dbałością o szczegóły. Zależało nam, aby na każdym kroku Wasz wzrok mógł spocząć na miłym akcencie – są więc kwiaty, hamaki i lampki, które w nocy dają magiczne światło.

Camping Kormoran zadbał o miejsce do świętowania – wspólne dla wszystkich palenisko, gdzie od czasu do czasu odbywają się wieczory przy akompaniamencie gitary. W ramach ośrodka funkcjonuje świetlica dla dzieci i plac zabaw.

Camping Kormoran posiada wypożyczalnię dobrej klasy rowerów, także z krzesełkami dla dzieci. Bliskość lasu i duży wybór tras rowerowych pozwolą Wam cieszyć się aktywnymi wakacjami.

Zapraszamy wszystkich, starszych i młodszych, rodziny z dziećmi i psami. Mamy nadzieję, że poczujecie się u nas swobodnie, jak w domu, a otaczająca Was przyroda pozwoli Wam w pełni skorzystać z wymarzonych wakacji na Półwyspie Helskim.

Wasza ekipa Funkite.pl