Surfing. Pierwsze skojarzenie? Sensacyjny film „Na fali” z Keanu Reevsem w roli Agenta Utah i Patrickiem Swayze w roli głównej. Piaszczyste plaże i osławione fale słonecznej Kalifornii. Czy wiecie, że przed rozpoczęciem zdjęć do filmu aktorzy nigdy nie pływali na desce? Reeves i Swayze, a także filmowa instruktorka Reevsa Lori Petty przez dwa miesiące uczyli się surfingu u zawodowego surfera Dennisa Jarvisa? Kurs surfingu w dwa miesiące i… każdy z nich wyglądał w filmie jak zawodowy surfer.

Nauka surfingu w Polsce. Bałtyk to inna surfingowa rzeczywistość, krótsze fale, niższa temperatura. Doskonale o nauce surfingu w Polsce opowiadają surferzy z polskiej produkcji „Lost at Sea” (link: https://vimeo.com/185084438), którzy ujarzmiają Bałtyk nie tylko latem, a także jesienią, wiosną i zimą. Jedna złapana fala na Bałtyku liczy się za dziesięć w każdym innym miejscu.

Na naszej szkole surfingu uczysz się od najlepszych. Kursy surfingu prowadzi jeden z najbardziej doświadczonych polskich surferów - Jurek Kijkowski. Chcąc poznać bliżej osoby uprawiające tę dyscyplinę, a które można spotkać na półwyspie helskim obejrzyj także film „El Sueno” (link: https://vimeo.com/89566356) Przy okazji możesz podpatrzeć jak wygląda nauka surfingu online 🙂

Surfing dla początkujących. Dobrze jest, aby zaczynając naukę surfingu mieć dobrze opanowaną równowagę. Przydatne w tym zakresie będą umiejętność jeżdżenia na deskorolce, snowboardzie, a nawet nartach lub pływanie na jakiejkolwiek innej desce, które stanowią podstawy surfingu.

Jednak w surfingu chodzi nie tylko o samo pływanie. Dla nas to niekończąca się pasją, styl życia, szacunek i połączenie z naturą. Zapraszamy na kurs surfingu do naszej szkoły, lekcje surfingu indywidualne lub grupowe, a także na obozy surfingowe.

Surfing

Można śmiało powiedzieć, że surfing jest matką większości sportów ekstremalnych. Mało osób zdaje sobie sprawę, że deskorolkę (skateboard) wymyślili właśnie surferzy, podczas gdy na wodzie nie było warunków do surfowania.

Inne odmiany tego sportu to, na przykład dobrze znany windsurfing, gdzie podobieństwa chociażby sprzętowe widać gołym okiem. Snowboard stanowi alternatywę na zimę, a podobieństw z surfingiem jest również co niemiara (np. sposób poruszania się na krawędzi jest taki sam !!!). Można by tu wymieniać bardzo długo: mountainboard, skimboard, kitesurfing, wakeboard, lista jest naprawdę obfita, a wszystko zaczęło się już w XVIII wieku…

Chcesz wiedzieć więcej o początkach?

Surfing Chałupy

A może chcesz nauczyć się podstaw tego sportu i nasycić się naszą kulturą?

Czekamy na Ciebie!

Kursy surfingu dla początkujących i zaawansowanych

Surfing to sport wymagający czasu i wysiłku. Ten sport uczy nas cierpliwości (czekanie na właściwą lub własną falę), pokory (trudności z równowagą, zmiecenie z deski przez falę) oraz czerpania radości z małych sukcesów. Twoja pierwsza złapana fala będzie dla Ciebie niezapomnianym przeżyciem.

Kurs surfingowy dla początkujących w naszej szkole wygląda następująco: na pierwszych lekcjach oswajamy się z wodą, sprawdzamy umiejętność pływania i uczymy prawidłowego oddychania, tak aby się zanadto nie zmęczyć. Następnie przechodzimy do nauki równowagi i nauki paddlowania, czyli pływania na desce w pozycji leżącej. Umiejętność ta jest nam niezbędna do wypłynięcia w morze, a także do dogonienia fali, którą chcemy złapać. Kiedy słyszysz z brzegu swojego trenera, którzy krzyczy „Paddle! Paddle" znaczy to, że jesteś na dobrej drodze do złapania fali i szansy na tzw. „ride”. Niektórzy potrafią pierwszą falę złapać już po pierwszym dniu, innym zajmuje to kilka lekcji.

Z teorii jako przyszłym surferom napewno przyda na się umiejętność korzystania z aplikacji Surf Advisor, a także znajomość zasad pierwszeństwa na fali czy wiedza jak wykorzystywać prądy morskie.

Kurs surfingowy dla zaawansowanych dostosowujemy do poziomu wiedzy i umiejętności ridera. Jeśli chcecie uczestniczyć w kursie grupowym wasz poziom musi być identyczny. Wybierając kurs grupowy masz gwarancję niższej ceny niż przy kursie indywidualnym.

Grupowe i indywidualne lekcje surfingu

Lekcje surfingu w grupie czy indywidualnie? W naszej ofercie znajdziesz jedno i drugie! Grupowe lekcje surfingu odbywają się w grupach liczących maksymalnie 6 osób (jedna lekcja grupowa trwa 1,5 godziny), również w wersji weekendowej (grupa do wykorzystania ma aż  godzin z instruktorem). Podobnie jak w przypadku kursu, lekcje grupowe są tańsze niż indywidualna sesja z instruktorem.

Wolisz indywidualne podejście i pracę jeden na jeden? Indywidualne lekcje surfingu to doskonały sposób na szybkie opanowanie podstaw oraz ekspresowe podniesienie swoich umiejętności.

Obóz surfingowy

A może obóz surfingowy? Zbierz ekipę znajomych lub otwórz się na nowe znajomości i zapisz się na siedmiodniowy obóz surfingowy - będzie intensywnie, dobra zabawa gwarantowana!

Nauka surfingu w Polsce z funkite

Szkoła kitesurfingu Funkite znajduje się w Chałupach! W rejonie Chałup i Władysławowa w wakacje znajdziecie optymalne warunki do uprawiania surfingu w Polsce oraz przeprowadzania efektywnych kursów surfingu dla początkujących i zaawansowanych. Dysponujemy dobrze wyposażoną bazą i fajnymi miejscami noclegowymi w przyczepach. Sprawdź wolne terminy - skontaktuj się z naszą recepcją. Do zobaczenia na Półwyspie!

Lekcja indywidualna 150 zł

1 h lekcji indywidualnej

1,5 h lekcja grupowa 150 zł

1,5 h lekcji grupowej, grupa może liczyć maksymalnie 6 osób

Grupowe lekcje weekendowe 450 zł

Weekendowy pakiet 6 h

Obóz surfingowy 900 zł

7 dniowy obóz surfingowy obejmuje 21 h zajęć, po 3 h dziennie. W razie braku fal zapewniamy zajęcia fakultatywne wspomagające ćwiczenie równowagi: SUP, skimboard, longboard i slackline