40 euro/1h

Zanzibar 2021 / 2022

Spędź z Nami zimę na Zanzibarze i naucz się kitesurfingu. Piękne plaże z białym piaskiem, przyjemnie ciepła woda, płytkie piaszczyste laguny i równy wiatr to idealne warunki do szkoleń i szybkiego progresu na kitesurfingu. Nasi instruktorzy czekają na Was od 10 grudnia do 6 marca! 

Zanzibar - Paje
początkujący, zaawansowani, pro
Zapisz się!

Zanzibar / Paje - afrykańska mekka kitesurfingu i nie tylko...

Paje to miejscowość położona na północy Zanzibaru. Znana jest nie tylko z doskonałych warunków wiatrowych, ale także ze smakowitej kuchni. Amatorzy owoców morza odnajdą tutaj swój raj na ziemi (ośmiornice, krewetki, kalmary, homary, wszystko świeżutkie, prosto z wody). Weganie i wegetarianie rozsmakują się natomiast w lokalnych owocach, soczystych i słodkich (ananasy, mango, melony, liczi, jackfruity, chlebowce).

Najlepszym wiatrowym okresem do uprawiania kitesurfingu na Zanzibarze jest okres od połowy grudnia do połowy marca. W tym czasie wieje tam wiatr o sile 14-20 węzłów z kierunku side-on shore z lewej strony.

Lot z Polski do Dar es Salam w Tanzanii trwa około 15 godzin (z przesiadką) lub 12 godzin (bez). Na wyspę można dostać się  promem (35$/os i 2h podróży) lub lokalną linią lotniczą (75$ i 30 min). Są też bezpośrednie loty na Zanzibar np. z Brukseli lub Frankfurtu (lot trwa mniej niż 10 godzin).

Polscy instruktorzy których możesz znać z półwyspu będą w New Jambo Bungalows.

Jeśli masz pytania zapraszamy do kontaktu przez formularz.

Kitesurfing Zanzibar
od poziomu początkującego do zaawansowanego

Kitesurfing Zanzibar

od 40 € za godz.
instruktor
sprzęt

Grupowe (2 osobowe) oraz indywidualne szkolenia kite m.in. na najnowszym sprzęcie Duotone 2019-2021. Możliwość nauki pływania na kitesurfingu od poziomu początkującego do zaawansowanego.

Wyślij zapytanie
Zakwaterowanie
pokój dwuosobowy

Zakwaterowanie

od 150 $ za dobę
Śniadanie w cenie
pokój dwuosobowy

Utrzymany w afrykańskim stylu bungalow.

Zarezerwuj
Zakwaterowanie
pokój kooedukacyjny

Zakwaterowanie

od 15 € za dobę
Śniadanie w cenie
pokój kooedukacyjny

Utrzymany w afrykańskim stylu bungalow z łazienką z toaletą i bieżącą ciepłą wodą.

Zarezerwuj
Zakwaterowanie
pokój dwuosobowy

Zakwaterowanie

od 42 € za dobę
Śniadanie w cenie
pokój dwuosobowy

Utrzymany w afrykańskim stylu bungalow z łazienką z toaletą oraz bieżącą ciepłą wodą.

Zarezerwuj
Zakwaterowanie
pokój dwuosobowy

Zakwaterowanie

od 54 $ za dobę
Śniadanie w cenie
pokój dwuosobowy

Utrzymany w afrykańskim stylu bungalow.

Zarezerwuj

zajęcia indywidualne

kitesurfing nauka indywidualnie 1 godz. 70 €

Jedna godzina zajęć z polskim instruktorem IKO.

kitesurfing nauka indywidualnie poziom IKO 1 120 €

Dwie godziny zajęć prowadzonych przez certyfikowanych instruktorów IKO

kitesurfing nauka indywidualnie poziom IKO 1+2 360 €

Sześć godzin nauki prowadzonych przez certyfikowanych instruktorów IKO

kitesurfing nauka indywidualnie poziom IKO 1+2+3 840 €

Czternaście godzin zajęć prowadzonych przez certyfikowanych instruktorów IKO

nauka w grupach 2 os.

kitesurfing nauka w grupie 2os. 1 godz. 50 €

Jedna godzina zajęć z polskim instruktorem w grupie dwuosobowej.

kitesurfing nauka w grupie 2os. poziom IKO 1 80 €

Dwie godziny zajęć w grupie dwuosobowej, prowadzonych przez certyfikowanych instruktorów IKO

kitesurfing nauka w grupie 2os. poziom IKO 1+2 240 €

Sześć godzin nauki w grupie dwuosobowej, prowadzonych przez certyfikowanych instruktorów IKO

kitesurfing nauka w grupie 2os. poziom IKO 1+2+3 560 €

Czternaście godzin zajęć w grupie dwuosobowej, prowadzonych przez certyfikowanych instruktorów IKO

Informacje związane z COVID - 19

OBOWIĄZKOWE TESTY RT - PCR - Od 4 maja 2021 r. wszyscy podróżni zobowiązani są do okazania po przylocie Na Zanzibar (i do Tanzanii) negatywnego wyniku testu RT-PCR na obecność COVID-19. Próbki do testu powinny być pobrane w ciągu 72 godzin przed przylotem do Tanzanii (czas liczony jest od pobrania wymazu).

NA LOTNISKU - Na lotnisku obowiązuje pomiar temperatury ciała, noszenie maseczek, zachowanie dystansu i odkażanie rąk. Dodatkowo osoby podróżujące wykazujące symptomy choroby lub przylatujące z krajów o wysokiej liczbie zachorowań mogą zostać poproszone wykonanie szybkiego testu („rapid test”) po przylocie, którego koszt wyniesie 25 USD.

W PRZESTRZENI PUBLICZEJ - Poza lotniskiem nie ma ww. wymogów ani innych restrykcji dot. przemieszczania się, ale noszenie maseczek oraz pozostałe środki zapobiegawcze są mocno rekomendowane przez placówkę.

FORMULARZ ONLINE - Każda osoba podróżująca do Tanzanii musi również wypełnić 24 godziny przed wjazdem do kraju formularz online (tzw. Travelers Surveillance Form) dostępny na stronie: https://afyamsafiri.moh.go.tz/. Po wypełnieniu formularza podróżny otrzyma stosowne potwierdzenie. Powiadomienie będzie zawierało unikalny kod (Unique Health Code - UHC), który należy okazać po przybyciu do Tanzanii.

HEALTH INFORMATION - Dodatkowo, przy wjeździe należy wypełnić karty informacyjne dot. stanu zdrowia („health information cards”).

WYLOT A TEST - Test przy wylocie nie jest wymagany przez władze tanzańskie, ale jest wymagany przez większość przewoźników. Sugerujemy sprawdzanie na kilka dni przed wylotem z Tanzanii, jakie są aktualne wymogi przewoźnika, z których usług Państwo korzystacie, jak również aktualne wymogi kraju tranzytowego/docelowego. Wymogi przewoźnika oraz krajów tranzytowych polecamy sprawdzać także przed wylotem z Polski do Tanzanii.

WAŻNY PASZPORT Dodatkowo należy pamiętać, że przy wjeździe do Tanzanii, w tym na Zanzibar, paszport, którym się posługujemy, musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od chwili planowanego zakończenia pobytu w Tanzanii.

Brak jest oficjalnych danych o sytuacji epidemicznej, gdyż władze Tanzanii od 29 kwietnia 2020 r. nie informują o liczbie zachorowań ani przeprowadzonych testów.

Uwaga: przed wszelkimi planowanymi podróżami sugerujemy wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia medycznego, które w razie konieczności pokrywałoby koszty dłuższej hospitalizacji jak również transportu medycznego. Należy pamiętać, że niżej wymienione kraje akredytacji Ambasady RP w Dar es Salaam posiadają ograniczone możliwości pomocy pacjentom w bardziej skomplikowanych przypadkach medycznych.

źródło: https://www.gov.pl/web/tanzania/informacje-w-sprawie-przekraczania-granic-w-panstwach-akredytacji-placowki

1. Kiedy wieje najlepiej?

Grudzień - Marzec - w tym okresie na Zanzibarze wieje z północnego-wschodu monsunowy wiatr Kaskazi.

Kwiecień - Wrzesień - w tym okresie na Zanzibarze wieje z kolei południowo-wschodni wiatr monsunowy Kusi

Występuje jeszcze Matalai, który jest zmianą kierunku wiatru od września do połowy listopada, który przynosi opady i mały wiatr.

2. Jak mocno wieje?

Kaskazi - 12-18 węzłów,

Kusi 15-22 węzły.

3. Jak wyglada spot: jak jest głęboko, jaka jest temperatura wody, jakie zagrożenia czekają na mnie w wodzie?

W zależności od miejsca uprawiania kitesurfingu rafa oddalona jest od brzegu o 1.5 - 2 km. W związku z położeniem Zanzibaru na Oceanie Indyjskim musimy pamiętać o przypływach (graf. poniżej). Podczas odpływu może być wody po kostki albo wcale, taka sytuacja utrzymuje się przez kilka godzin, ale nie ma czym się martwić zazwyczaj do dyspozycji podczas odpływu mamy płytką lagunę.

Wysoki przypływ to 2-3 m wody. Od grudnia do marca temperatura wody na Zanzibarze to 26-28 stopni Celsjusza. Sezon letni to 24-26 stopni.Niebezpieczeństwa jakie można spotkać w wodzie to rafa (szczęśliwie jest daleko, a w krystalicznie czystej wodzie Oceanu Indyjskiego widać ja z daleka). Ewentualnie występujące gdzieniegdzie jeżowce (ang. sea urchins) widać z daleka (jako czarne kulki na dnie).

Zazwyczaj siedzą one przyczepione do skał, więc na piaszczystych płyciznach można napotkać tylko pojedyncze osobniki. Gdy nadziejemy się na jeżowca z pomocą przyjdzie sok ze skóry młodej/niedojrzałej papai (białe mleczko). Smarujemy nim miejsce wbicia kolca. Sok ten ma działanie znieczulające, a dodatkowo jest śliski co pomaga w usuwaniu igłą/wykałaczką kolca.

Możemy napotkać też szkaradnice (ang. stone fish), aczkolwiek ryby te siedzą jak sama nazwa wskazuję na rafie i udają kamienie.

4. Gdzie mieszkamy? Jak wyglada w Jambo?

New Jambo Bungalows to zaspół klimatycznych domków w afrykańskim stylu. Obecnie Jambo zostało cofnięte z plaży o 150 m w głąb paje. Do dyspozycji goście mają basen, restaurację oraz bar na plaży. Udogodnienia dostępne w domkach obejmują wentylator, moskitiery i łazienkę z toaletą oraz bieżącą ciepłą wodą. Z pokoi roztacza się widok na morze. Obiekt New Jambo Bungalows jest oddalony o 50 km od międzynarodowego lotniska na Zanzibarze. Zdjęcia obiektu można obejrzeć na ich stronie internetowej.

5. Gdzie się śpi?

Nocleg w New Jambo Bungalows to wybór pomiędzy domkami 2-3 osobowymi lub koedukacyjnymi pokojami z 10 jednoosobowymi łózkami (opcja często wybierana przez backpackersów).

6. Jak wyglada kuchnia na Zanzibarze (w sensie co się je dobrego)?

Zanzibar jest znany ze swojej smakowitej kuchni. Amatorzy owoców morza odnajdą tutaj swój raj na ziemi (ośmiornice, krewetki, kalmary, homary, wszystko świeżutkie, prosto z wody). Weganie i wegetarianie rozsmakują się natomiast w lokalnych owocach, soczystych i słodkich (ananasy, mango, melony, liczi, jackfruity, chlebowce).

7. Jaka waluta obowiązuje na Zanzibarze?
Narodową walutą jest szyling tanzański = 0,0017 zł ale wiele miejsc przyjmuje płatności także w euro oraz dolarach amerykańskich.
8. Jaka jest temperatura powietrza?

Grudzień - Marzec - 32 stopnie Celsjusza

Kwiecień - Wrzesień - 28-29

9. Czy trzeba się chronić przed słońcem w wodzie?

Tak! Krem z filtrem i nakrycie głowy jest mocno wskazane, tak jak i okulary przeciwsłoneczne. Lycra z długim rękawem także pomaga się chronić przed słońcem.

10. Czy są jakieś pory dnia najlepsza na szkolenie bo np. jest za gorąco albo występują pływy?

Przypływ zaczyna się codziennie o innej godzinie (zależy od fazy księżyca). Można pobrać sobie aplikację na telefon z informacją o przypływach, żeby być na bieżąco. Na szkolenie nigdy nie jest za gorąco 🙂 Woda przyjemnie schładza pływających.

11. Co poza kitesurfingiem można tam robić?

Kitesurfing na Zanzibarze to wiadomo, ale co możemy zwiedzić i zobaczyć? Przedstawiamy poniżej top 10 atrakcji na Zanzibarze, które warto odwiedzić.

  1. Park Narodowy Jozani Forest (Jozani Chwaka Bay) - czyli małpy, egzotyczne ptaki i dżungla (monstrualne baobaby i fikusy).
  2. Zanzibar Butterfly Centre - motylarium prowadzone przez lokalnych farmerów z 50 gatunkami motyli.
  3. Turtle Sanctuary w Nungwi Mnarani Aquarium - odwiedziny u żółwi.
  4. Stone Town- historia Zanzibaru w pigułce, miasto było jednym z głównych ośrodków handlu niewolnikami w Afryce Wschodniej, dziś dzielnica miasta Zanzibar, w 2000 r. wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
  5. Plantacja przypraw - wycieczka po polach uprawnych przypraw (goździki, wanilia, orzechy kokosowe, kardamon, imbir, kurkuma, gałka muszkatołowa).
  6. Safari po Oceanie - wyprawa tradycyjną łodzią dhow wgłąb Oceanu na rafy koralowe i wysepki.
  7. Prison Island - wycieczka do żółwi-gigantów żyjących na lądzie. Niektóre z nich osiągają wagę 400 kg i dożywają wieku 250 lat.
  8. Pemba - wyspa położona 40 km od Zanzibaru posiadająca niezwykłą faunę i florę.
  9. Mafia - wyspa położona 160 kilometrów na południe od Zanzibaru posiadająca zachwycające rafy koralowe, w okół której pływają najłagodniejsze rekiny wielorybie, z którymi można pływać.
  10. Delfiny z Kizimkazi - pływanie z delfinami.
12. Czy lotnisko na Zanzi jest międzynarodowe?

Tak, lotnisko Abeid Amani Karume - ZNZ. Loty na Zanzibar odbywają się regularnie po dwa trzy na godzinę.

13. Ile trwa lot?

Możemy założyć że połączenia z szybkimi przesiadkami i międzylądowaniem to 14-16 godzin.

14. Jaka jest woda w oceanie?

Krystalicznie czysta, jedynie podczas przypływu, na linii brzegowej nabiera mlecznego koloru ze względu mieszania się z drobnym piaskiem koralowym.

Paje, Zanzibar