Władysławowo

Nasza szkoła kitesurfingu nie zna przypadku osoby w której pojawiła by się potrzeba opuszczania naszej grupy instruktorów, kursantów i kursantek w celu szukania innych atrakcji.
Jednak gdybyś okazał/okazała się pierwsza taka osobą to możesz być spokojny/spokojna, z naszej bazy na campingu „Polaris” do Władysławowa prowadzi nowo wybudowana droga rowerowa. Jeśli nie lubisz jeździć na rowerze to możesz udać się tam spacerkiem plażą, bądź złapać często kursujący autobus, ale zaufaj nam, nie będziesz chciał nas opuszczać ani na 5min

Port morski – wybudowany w 1938 roku. Port we Władysławowie (położony nad otwartym morzem) jest jednym z najważniejszych portów rybackich na Bałtyku pod względem ilości wyładowywanej ryby, liczby obsługiwanych kutrów rybackich i wyposażenia. Oprócz wypełniania swych podstawowych funkcji (przetwórstwo ryb, fabryka lodu i mączki rybnej, stocznia remontowa) chętnie gości turystów. Od maja do października cumują jachty sportowe i żaglowce, które mogą zaopatrzyć się tu w paliwo, prowiant i wodę, dokonać niezbędnych napraw i remontów. W porcie znajduje się morskie przejście graniczne dla turystów udających się do portów skandynawskich, litewskich i łotewskich. W miesiącach letnich z portu pasażerskiego można wypłynąć statkiem w rejs po Bałtyku („Kejb”). Port, a dokładnie zachodni falochron pełni rolę mola i jest ulubionym miejscem dla wędkarzy i spacerowiczów.

Plaża i kąpielisko – szerokość plaży sięga 200 m, w okresie letnim czynnych jest dwanaście kąpielisk strzeżonych. Na plaży znajduje się siedziba Radia Władek oraz zjeżdżalnia wodna. Dla żądnych mocnych wrażeń czekają wycieczki bananami po morzu.

Hallerówka i muzeum przyrodnicze – muzeum generała Józefa Hallera znajduje się przy ulicy Morskiej. Jest to willa, w której niegdyś mieszkał generał oraz muzeum okazów przyrodniczych.

Jarmark Morski przy ulicy Sportowej.

Lunapark Sowiński – przeniesiony w 2006 roku za Urząd Miasta (ul. Gen Józefa Hallera); młyn widokowy, gokarty. Możliwość skorzystania z przejażdżki ciuchcią na trasie Władysławowo – Jastrzębia Góra.

Dom Rybaka – na szczycie domu przy ulicy Gen. Hallera położony jest taras widokowy na wys. 65m, skąd można obejrzeć panoramę miasta i całej Mierzei Helskiej.

Rezerwat przyrody Słone Łąki – położony w dzielnicy Szotland, nad Zatoką Pucką, u nasady Mierzei Helskiej obszar podmokłych łąk, tworzonych głównie przez tzw. halofity, tj. rośliny znoszące znaczne zasolenie podłoża. Źródłem zasolenia są tu słonawe wody Zatoki Puckiej. Do najcenniejszych gatunków flory występujących w rezerwacie należy jarnik solniskowy (jedyne współczesne stanowisko na Pomorzu Gdańskim), centuria nadbrzeżna (ściśle chroniona), ostrzew spłaszczony, ostrzew rudy i babka nadmorska (ściśle chroniona). Właściciele gruntów, znajdujących się w granicach obiektu powołali jednak Społeczny Komitet Obrony Praw Własności Nieruchomości Rezerwatu Przyrody „Słone Łąki”, które dąży do całkowitej likwidacji rezerwatu, a przynajmniej do poważnego zmniejszenia jego powierzchni.

Przez funkite.pl Bez kategorii 0 komentarze/y

0 komentarze/y